Fóbia

Fobie pochádza grécke slovo, ktoré Phobos znamená strach. Je intenzívna, iracionálne, pretrvávajúci strach v určitých situáciách, činnostiach, objekty alebo osobám. Hlavných príznakov tohto typu porúch je absurdné nemírný a snaha predísť predmetu vám bojí. Keď strach mimo svoju kontrolu alebo je vytvorenie narušenia každodenný život, potom diagnózy podľa jedného z úzkostných porúch je musí to byť vykonané okamžite, inak môže spôsobiť rôzne iné problémy. Fóbie, je jedným z najčastejších úzkostných porúch. Americké štúdie z Národného inštitútu pre duševné zdravie (NiMH) zisťuje že 8,7% na 18,1% Američanov trpiacich rôznymi druhmi fóbie. Rozdelených podľa pohlavia a veku, ktoré fóbie študijné pozorované boli u spoločných duševných porúch u ženy všetkých vekových skupín a sú druhou najčastejšou ochorenia medzi ľuďmi, ktorí sú starší ako 25 rokov.

Fóbie zvyčajne vzniká kombinácii vnútorných a vonkajších predispozícií udalostí. V pozoruhodné experiment, Martin Seligman použité klasické klimatizácia ukázať fóbie kvetov a hady.

Výsledky tohto pokusu je znázornené že rieši menej otrasy vytvoriť naopak reakcií na obrázok hada, skôr sa obraz kvetina, ktorá vedie k záveru, že niektoré predmety môžu mať genetickú citlivosťou na súvisí so strachom. Mnohé najmä fóbie možno identifikovať späť k určitej spúšťaciu udalosť, zvyčajne traumatickou skúseností na ponuku veku. Agorafobie a sociálnej fóbie mať slošitějłí spôsobuje, ktoré nie sú úplne známe v túto dobu. Existuje presvedčenie, že genetika dedičnosti a mozgu, chémia spojiť so životom-skúsenosti hrajú dôležitú úlohu pri rozvoji rôznych typov úzkostných porúch a fóbie.

Pojem, phobia možno použiť aj v iných než lekárskych sníma-na vyjadrenie pocitu Nelíbí pre rôzne veci. Tieto podmienky sú spravidla tvorené s príponou ako fóbie. Mnohé z týchto výrazov opísať negatívne postoje a predsudky voči pomenované predmety. Fóbie často spájajú s amygdala, ktorých je oblasť mozgu nachádza v limbického systému za hypofyzárních žľazy. Amygdala sa uvoľňuje hormóny, ktoré pomáha pri kontrole agresivita a strach a pomáha pri interpretácii emócií v tvári vyzerá alebo prejavov ostatných. Keď agresívnych alebo bojíce odpovedí je začala sa amygdala secretes do tela hormóny presťahovať celý ľudské telo do stavu bdelosti, takže telo je pripravené na spustenie, pohybu, boja, atď

Výskumné štúdie všimli rozdielu medzi odpoveď cyklov týchto čelí nebezpečným objekt nie iniciovať fóbie-rád odpovedí a stojí objekt a fóbie. V jednom z prípadov, u pacientov trpiacich pavúkov sú zobrazené obrázky hadom a pavúkovitý. Keď je situácia zasvítil up, arachnophobe reagovanú s krátkym strach o hada, ale amygdala okamžite vypne, keď logické oblasti hlbšia myšlienka skúmala teroru a rozhodol ju ako nedůležité. Ale obraz spider-li zobrazené na arachnophobe svoje amygdala reagoval, a potom ho nezastavily secreting hormóny, a to aj dlho potom, čo boli upokojenie situácie boli v minulosti.

Nevoľnosť Kvôli Úzkosť
Úzkosť v paliatívnej starostlivosti
Srdce Palpitations Vzhľadom k Úzkosť
Prírodný liek na strach
Zoznam fóbií
Ako sa Úzkosť diagnostikovaná
Lieky používané pri liečbe strach porucha
Benzodiazepíny
Útok Úzkosť a depresia
Panic úzkosť Attack
Stres management