Nálada

Nálada je pomerne trvajúce emo alebo afektívne stave mind. Nálada sa líši od emócií dôvodov, ktoré sú menej špecifické, niekoľkokrát menej intenzívne menšia pravdepodobnosť byť podnecujú vypnúť určité udalosti alebo podnety, ako dlho môže byť trvalé. Nálady sa buď negatívne alebo pozitívne valence. , Aby bolo jasné, možno povedať touto cestou že ľudia hovoria často o zlej alebo dobrej nálade. Na rozdiel od veľmi emotívne, akútnymi pocity, ako prekvapenie, a obávajú, nálad zvyčajne trvať hodín alebo dní. Nálada sa líši do určitej miery od osobnostných vlastností alebo ktoré sú temperaments ešte univerzálnej a dlhodobý. Osobnostných čŕt, ako neuroticism alebo optimizmus sklon až predisponovat rôzne druhy nálady. Nálada je životne dôležité, subjektívny stav, ale často môže vyplývať z rôznych polohách a iné pozorovať správanie.

Emption sa líši od nálada. Emotion sa akési komplexné reakcie vzorec správania, ktoré spočíva, skúsenosti a fyziologické prvky, pomocou ktorých sa dostáva individuálnu pomoc pri boji s osobne dôležitá vec udalosť.

Rozvíja bez vedomého pokuse a je buď negatívne alebo pozitívne.

Nálada vo všeobecnosti majú negatívne alebo pozitívne valence. Valence je pojem, ktorá sa používa v psychológiu, diskutovať hlavne o emócie, ktoré znamená vnútorne atraktívne kvality alebo pozitívne mocenství a niekedy averzní nosť, čo znamená negatívny valence v objekte, udalosti alebo situácie. Pojem sa používa aj niekoľkokrát sa kategorizovať a charakterizovať mimoriadne emócie. Napríklad emócie, ktoré sa ľudovo nazývaný ako negatívne, ako strach a hnev vlastniť zápornej valence. Joy obsahuje pozitívne valence. Emócie obsahujú pozitívne valence sú okolo kladne valenced predmety, udalosti alebo situácie. Tento pojem sa používa niekoľkonásobne o hedonická tón ovplyvniť určité pocity alebo správanie, dosiahnutie alebo nie-dosiahnutie cieľa, a prechovaniu alebo porušenia právnych noriem. Niektoré črty osobnosti, ako Neuroticism Optimismus a robiť predisponovat rôzne druhy nálada.
Neuroticism je Hlavné rys osobnosti, ktoré sú zahrnuté do štúdia psychológie. Je definovaná ako sklon k rešpektovanie skúsenosť stave negatívne emócie. Tieto bodování Viac na neuroticism sú náchylnejšie na prax niektorých pocitov, ako je zlosť, úzkosti, klinické depresie a pocit viny. Títo ľudia majú veľmi zlú reakciu voči environmentálnym stresom a mať viac šancí pochopiť bežných situácií ako ohrozujúce a iných drobných frustrácie. Sú samo-vedomého priebehu väčšinu času a ktoré sú tiež stydlivá.
Optimizmus sa jeden z osobnostných vlastností ktoré predisponovat nálada. Je pohľadom na život, ako jeden udržiava pozitívny videnie sveta. Môže byť považovaný za opačnej k pesimizmu. Optimisté sa zvyčajne domnievajú, že akcií a ľudia sú veľmi dobrého pořád, a preto väčšinu situácií práce v konci vyrába najlepšie výsledky.
A spoločné proděravit príkladom pesimizmu-proti-optimizmus že či pohár vody považujú polovice prázdna alebo plný. Založená múdrosti očakáva že odpoveď od optimisté musia byť že pohári je voda plná polovica a odpovede od pesimista, že by mala byť na pohári vody je z polovice prázdna. Predpokladá sa, že polovica je zlé a je plný dobrej.

Ak chcete vedieť viac o nálada kliknite na nasledujúce odkazy:

Nálada prsteňov
Kolísanie nálady
Poruchy nálady

Zoznam fóbií
Panická porucha
Úzkosť lekárstvo
Ľudia s Úzkosť
Stres
Vzhľadom na hrudi Úzkosť
Návykové látky
Úzkosť Podpora
Faktory životného prostredia
Komplikácií Úzkosť Liečba
Stres, úzkosť a depresia Resource Centre