Poruchy nálady

A nálada je porucha duševného stavu v ktorej všeobecné emocionálne nálady osoba nie je vhodné do súčasných okolností. Mnoho výskumníkov Predpokladáme, že väčšina z ťažkej duševnej choroby sú dôsledkom nerovnováhy vo zložitú chemickú činnosť ľudského mozgu. Výskumníci tiež domnievajú, že niekoľko faktorov prostredia, môže dôjsť k výskytu poruchy nálady a iných duševných porúch. Vo všetkých krajinách na celom svete existuje vysoké percento ľudí, ktorí poruchy nálady. Existujú dve hlavné typy síce unipolárne poruchy nálady a depresie bipolárnej poruchy.

Typy nálada Ochorenie

Dvoch hlavných typoch nálada porucha je unipolárnej depresie a bipolárnej poruchy. V unipolárnej depresie je dodržaná že osoba?s pocity trápenie pokračovalo aj po niekoľko týždňov. Národný inštitút pre duševné zdravie zaznamenal, ktoré sú okolo troch až štyroch miliónov žien, ktoré sú postihnuté unipolárne depresiu. Počet žien zažíva depresia sa dvakrát ďaleko.

Presný mechanizmus spúšťa depresie nie je doteraz známa výskumníkov.

Existujú dva neurotransmitery nazýva serotonín a norepinephrines ktorý umožní mozgových buniek komunikovať so sebou mať dôsledky v depresia.

Bipolárna porucha je charakterizovaná nadmerným výkyvy nálady prerušované fázy spravidla i-jazyky správania. Tento druh poruchy nálady vo všeobecnosti sklon spúšťať v rodine. Zvyčajne je chápaný v priebehu osoby vo svojom polovice-dvadsiatych a pretrváva v priebehu života. Ľudia trpia bipolárnej poruchy zvyčajne prechádzajú zničujúci diania v ich životnosti, vrátane rozdelených manželstva, strata zamestnania látka zneužívania, a tiež o samovraždu.

Symptómy poruchy nálady

Existuje niekoľko príznaky súvisiace s poruchy nálady. V prípade unipolárnej depresiu príznaky môžu zahŕňať zmeny v spacie návyky a chuť k jedlu, nemožnosť sa sústrediť, nízkej sebaúcty a nevhodné vinu. Strata záujmu v činnostiach tomu, zdrcující smútok, únava a narušené myslenie aj iné príznaky s týmto typom poruchy nálady.

V Bipolárne poruchy príznaky zahŕňajú podráždenosti nálade, klesla potreba spánok, nafukovať samo-úctu, závodné myšlienky zvýšená sexuálna mechaniky, zvýšenie energetickej hladiny a chudobnými rozsudok.

Liečba poruchy nálady

Nálada poruchy vo väčšine prípadov sa dá liečiť s použitie niektoré lieky a liečbu. Spoločne predpísané lieky na liečbu bipolárnej poruchy patria Uhličitan lítia, karbamazepínu, a valproát. V prípade depresie typy kognitívne alebo behaviorálna terapia spolu s medziľudské terapiou možná používa na liečbu týmto typom poruchy nálady.

Ťažké Úzkosť
Duloxetín, Cymbalta
Venlafaxín (Effexor)
Teplo Stres
Brain chémia
Výskum Liečba poruchy Úzkosť
Alprazolam (Xanax)
Separačnú úzkosť
Benzodiazepíny
Bylinné Opravné prostriedky na liečbu Úzkosť útokov
Úzkosť zastaviť útoky