Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD)

Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD) sú rozlíšené bežné, opakujúce sa zbytočných myšlienok a správania compulsions sú známe. Niektoré opakujúce sa správanie, ako časté umývanie rúk kontrolou, počítanie, alebo čistenie často vykonávajú s očakávaniami odvrátiť obsedantní myslenia, alebo sa snaží urobiť im ísť preč. Avšak robím tieto veci opakujú poskytuje úľavu len dočasné, a to plnenie ich úzkosť ďalej zvyšuje. Ľudia s obsesivně-kompulzívna porucha (OCD) môže využiť širokej škály kompulzívna správania. Akonáhle príznaky tohto ochorenia boli diagnostikované, možno ju liečiť niektoré terapiou a ošetrenie.

Príznaky obsesivně-kompulzívna porucha (OCD)

Osoby s obsesivně-kompulzívna porucha (OCD) môže ťažko neustálymi nežiaduce myšlienky a obrazy, alebo naliehavosti aby sa zapojili do určitej zvyky a praktiky. A kto je posadnutý nečistoty alebo zárodky, neodolateľne umývanie rúk niekoľkokrát. Títo ľudia môžu byť plný pochybnosti a pocit je potrebné skontrolovať nad vecí a znova.

Ľudia s OCD sa tiež niekedy zaujati poriadok a symetriu a môžu mať problémy s hádzanie vecí a tým kumulující alebo křečkování zbytočné položky. Existuje niekoľko ďalších zrejmé, príznaky súvisiace s Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD).

Liečba Príznaky Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD)

Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD) všeobecne pomerne dobre reaguje s liečbou niektorými liekmi a expozičné-založené psychoterapiu. Mnohé prieskumy sa vykonávajú na uvedenie nových liečebných postupov pri liečbe obsesivně-kompulzívna poruchou. Niektoré z moderných prístupov k liečeniu tejto typu úzkosť poruchy sú kombináciou a augmentácii (pridá-na) liečby, spolu s novým technikám, ako je hlboká mozgová stimulácia. Je dôležité, aby sa prvé hodnotenie, či je kompulzívna správania osobu je skutočne porucha alebo je bežná vlastnosť.

Akonáhle je osoba riadne diagnostikované s-Obsedantně kompulzívna porucha (OCD) mu môže prijať odbornú pomoc. Kognitívna terapia (CT), Behaviorálne terapiu (BT) a liekov, alebo kombináciou týchto troch sú známe prvé-line ošetrenie u obsesivně-kompulzívna poruchou. Tiež Psychodynamic psychoterapiu mohol snáď pomôžu pri kontrole niektoré aspekty tejto poruchy. Avšak neexistujú kontrolovanej štúdií preukázať účinnosť dynamická psychoterapia či psychoanalýzy v Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD).

Okrem Obsedantně-kompulzívna porucha (OCD) sú rade ďalších typov úzkostné poruchy, ktoré sú pre človeka škodlivé. Tieto poruchy majú tendenciu brániť individuálnym?s bežnou každodenné fungovanie. Pretože najviac ľudia bojí alebo rozpačitý hovoriť problémy, to väčšine prípadov poruchy úzkosti zostanú neošetrené.

Faktory životného prostredia
Ľudia s Úzkosť
Amitriptylín Z Perphenazine-Oral, Etrafon, Triavil
Úzkosť Ako Emotion
Úzkosť liečia
Úzkosť porucha PRIZNAKY
Dýchavičnosť Kvôli Úzkosť
Úzkosť psychológ
Venlafaxín (Effexor)
Liečba zovšeobecnenie úzkostné poškodením
Separačnú úzkosť v Psy