Panická porucha

Panická porucha je psychiatrických stave charakterizuje náhly, opakujúce záchvaty paniky sprevádzaný zreteľné zmeny správania po mesiaci neustáleho starať o dôsledky iných útokov. Osoby trpiace Panická porucha podrobiť obdobiach intenzívnej strach kombinovanej fyzickými príznakmi palpitations vrátane srdca, hrudníka, závraty alebo brušné ťažkosti. Počas týchto záchvaty paniky ľudia môžu cítiť chladené ruky a môžu cítiť znecitlivět a niekedy môžu aj skúsenosti nevoľnosť. Panická porucha väčšinou vytvára pocit nereálnost, strach zo straty kontroly strach alebo priblížiť skazy.

Príčiny Panická porucha

Existuje niekoľko príčin, ktoré vedú k ľuďom trpiacim poruchami panika. To povedal, že v niekoľkých prípadoch tohto stavu môže dedičná a je známe, beží v rodine. Alkoholizmus bol tiež uvádza ako jeden z mnohých príčin panické poruche. Niektoré biologické faktory spôsobili paniku poškodením patrí života prechody, stresových situáciách a životného prostredia z iných príčin.

Príznaky Panická porucha

Ľudia trpia poruchou zvyčajne Panic skúsenosti rad extrémnych fáz záchvaty paniky, ktoré sú posledné Až 10 minút, ale niekedy trvá od 1 do 5 minút.

Avšak, záchvaty paniky môže vzrásť alebo pokles na dlhú dobu jeden útok Vozový do druhého. Intenzita útokov sa môže meniť, a špecifických príznakov paniky počas obdobia môže zahŕňať rýchlu srdca, závraty, chvenie, psychologickej skúsenosti nekontrolovateľné strachu atď

Vonkajších symptómov panické poruche často príčinou negatívnych skúseností ako spoločenskej stigma spoločenské, rozpaky a sociálnej izolácii. Avšak mnohí trpia poruchou panika môže často extrémne majú záchvaty paniky, bez žiadne alebo málo viditeľným prejavom.

Liečba Panická porucha

Panická porucha je skutočnou choroba, ktoré môžu účinne liečiť dobrej liečby a niektoré lieky. Mnohí ľudia trpiaci týchto porúch nesmierne ťažiť zo vstupu samo-help alebo podporné skupiny a zdieľanie ich problémy a úspechy s druhými. V súčasnej dobe je liečba doporučené Americkej lekárskej asociácie a Americkej psychiatrickej asociácie so kombinácie lieky a kognitívnych-behaviorálna terapia. V niektorých prípadoch lieky Panická porucha nie je bezpodmienečne potrebné pre spracovanie ako je psychologická podmienkou.

Mentálne zdravotníkov, ktorí spravidla pomáhajú jednotlivcov v liečbe panické poruchy sú psychiatri, psychológovia, mentálneho zdravia rádce a sociálnych pracovníkov. Existuje niekoľko lieky predpísané lekármi na kontrolu záchvaty paniky. Patrí sem antidepresíva ako SNRI to, SSRIs, nassa maoistov a iné. Anti-úzkostné drog, ako benzodiazepíny sa tiež brať ľudia trpiaci poruchou panika.

Úzkosť svojpomocných
Librium
Fenelzín (Nardil)
Posttraumatické stresové poruchy (PTSD)
Zvládnutie Úzkosť
Úzkosť prášky
Bylinné Opravné prostriedky na liečbu Úzkosť útokov
Imipramín (Tofranil)
Tranquilizers
Úzkosť liečia
Úzkosť treatments