Úzkosť Mierka

Úzkosť je definovaná ako porucha, kde fyziologickým stavom ľudských je charakterizovaná somatické, kognitívne, správanie a emocionálne zložky. Všetky tieto súčasti zblížili a spúšťajú pocity, ktoré sú uznané ako obávajú, strach alebo obavy. Úzkosť má množstvo symptómov, ktoré sú charakterizované palpitations srdca, nedostatok dychu, nevoľnosť, bolesti žalúdka, bolesti pŕs alebo bolesť hlavy. Sadzbou úzkosti sa objavili je rozdielne v jednotlivých osôb, a to úzkostné merania možno vykonať s úzkosťou stupnice. Úzkosť rozsahu rôznych druhov.

Somatically sa ľudské telo pripravuje sám riešiť akýkoľvek druh ohrozenia, a v dôsledku tohto nárastu srdca je zvýšenie krvného tlaku a jednu perspires príliš. V mnohých prípadoch tyčkové plot o pleť, pupilární dilatácia, potenie a třese možné pozorovať. Citovo, úzkosť môže vyvolať pocit panikáriť a fyzicky to môže viesť k zimnica, hnačka a nevoľnosť. Oba dobrovoľné a nedobrovoľné vzorcov správania je možné pozorovať ak obeť snaží vyhnúť, alebo únik od úzkosti zdroje.

Ale jeden z bodov, ktoré pamätajú je úzkosť nemusí byť vždy zle sa adaptující alebo patologickej a čelia ako spoločné emócie počas hnev, strach, šťastie a smútok.

V úzkosti meradle pomáha pri určení rozsahu úzkosť v osobe. Hippocampus a neurónové okruhy ktorý zahŕňa amygdala sa považujú základom tohto ochorenia nazývané úzkosťou. Keď pacient konfrontuje niečo nepríjemné alebo potenciálne škodlivých podnety, ako faul vkusu ani zápach možno plsti. PET-skenů môže odhaliť zvýšenú bloodflow percenta vo amygdale. To je normálne hodnotené úzkosť. Všetky tieto odísť o jeden záver, a to by mohlo byť úzkosť ochranné mechanizmy, ktoré zabránia organizmus prevádzkovanie škodlivých činností.

Hamilton sa Úzkosť Mierka (HAMA) je stupnica úzkosti ocenenia a je vyvinutý ku kontrole závažnosť úzkosťou. Hamilton sa Úzkosť Mierka nájde dobré použité v psychotropných drog hodnotenie. Hamilton sa Úzkosť Mierka zahŕňa 14 položiek, a každú možno definovať svoje vlastné súbor príznakov. Každá položka dostane hodnotenie založená na 5-stupnice, a to v rozmedzí od 0 (čo znamená úzkosť Nie je prítomné) až 4 (čo naznačuje, úzkosť, je tam v ťažkej forme). Neexistuje iný typ úzkostné stupnice, ktoré sú známe ako viacrozmerných Úzkosť Mierka pre deti (maske), ktoré sú potrebné pre úzkosť vo veľkých dimenzií mládež vo veku 8-19 limity.

Úzkosť Psychiater
Dieťa Úzkosť
Zovšeobecnenie úzkostné poruchy (GAD)
Úzkosť lekárstvo
Alprazolam (Xanax)
Považovanie úzkostné poškodením
Paroxetín (Paxil)
Útok Úzkosť a depresia
Zdravie Úzkosť
Prírodný liek na strach
Klomipramín (Anafranil)