Fluoxetín (Prozac)

Fluoxetín (Prozac) je ústne droga, ktorá sa používa na liečbu depresie. Táto droga je časťou selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs). Je všeobecne známe ako antidepresívum. Fluoxetín (Prozac) ovplyvňuje neurotransmitery, ktoré komunikujú so sebou do mozgu. Fluoxetín (Prozac) je využívaný najmä pri liečbe depresie bulímia, utkvela?kompulzívna porucha (OCD), panické poruche, a předmenstruální dysforický porucha (PMDD).

U dospelých, 20?80 mg fluoxetín (Prozac) je moľné predpísané denne. V prípade detí, predpísané množstvo lieku je 10?20 mg denne. Po 13 týždne denne správa, jednotný týždenné dávky môžu u niektorých pacientov účinné. Na druhej strane je bulímia liečených 60 mg fluoxetín (Prozac) každý deň. Obsedantně?kompulzívna poruchy u dospelých a detí je možné liečiť s 20?60 mg denne. Panická porucha je riadená s 10?60 mg drogu denne.

Fluoxetín (Prozac) je zlý vplyv na by-byť matky. Tento liek treba vyhnúť počas tretieho trimestra gravidity pretože môže vyvolať nepriaznivé účinky vo novorodencov.

Fluoxetín tiež ovplyvňuje materského mlieka. Preto tento liek sa neodporúča u dojčiacich žien.

Keďže je antidepresívum, FLUOXETÍN (Prozac) je rôzne vedľajšie účinky. Môže spôsobiť nevoľnosť, bolesť, úzkosť, nespavosť, ospalosť a strata chuti do jedla. To drog môže spôsobiť kožné vaskulitída a vyrážky. To môže viesť k zvýšeniu krvného tlaku, a tak pacientovi tlak a príjem lieku by mala byť sledovaná. Záchvaty môžu tiež uskutoční kvôli sexuálnemu dysfunkciou. Treba tiež pamätať na to, ktoré dávky fluoxetín musia byť postupne znížené, keď liečba prerušiť.

Fluoxetín (Prozac) môže tiež zvyšujú riziko samovražedných myšlienok a správania u detí a mladiství, ktorí trpia depresiami a inými psychickými poruchami. Lekár by mal byť konzultované, akonáhle sa tieto príznaky vyskytujú. Pacienti, ktorí sa začali na liečebných postupoch by mala byť tesne u klinického zhoršenia, samovražedné úmysly, alebo nezvyčajných zmien v správaní.

Fluoxetín (Prozac) môžu zvýšiť účinok warfarínu (Coumadin), ktoré môžu viesť k nadmerného krvácania. Warfarín liečebné postupy by mali byť sledované častejšie u pacientov, ktorí užívajú tento liek užívať. Zlúčenie tejto drogy s aspirín, protihrudkových nonsteroidal?inflammatory drugs or other drugs may increase the likelihood of upper gastrointestinal bleeding.

Známky Úzkosť
Úzkosť Mierka
Nálada prsteňov
Zovšeobecnenie úzkostné poruchy (GAD)
Stres Kameňolom
Úzkosť lekárstvo
Cure Úzkosť útokov
Úzkosť svojpomocných
Beta-blokátorov
Záchvaty paniky
Trauma