Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs)

Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs “) je Novo vyvinuté antidepresívum, ktoré sa používajú na liečbu príznakov depresie. Tieto príznaky zahŕňajú smútok a popudlivost. Prvé drog v triede selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs) bolo fluoxetín (Prozac), ktoré narazia na americkom trhu v 1.987.

Lekári a výskumníci sa nejsem istý ako selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs) narušiť depresia. Niektoré mozgové bunky zvané neurotransmitery sa spájajú s depresiou. SSRIs sa používa na zmiernenie príznakov depresie ktorý blokuje vstrebávanie (reuptake) zo serotonínu v mozgu. To neurotransmission zvyšuje, ktorá je zaslanie nervových impulzov a zlepší náladu. SSRIs sa nazývajú selektívne, pretože len ovplyvní serotonínu a nie neurotransmitery.

Niektoré selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs) bola schválená Food and Drug Administration špecificky na liečbu depresie. Niektoré z dostupných značky sú Citalopram (Celex), ESCITALOPRAM (Lexapro) fluoxetín (Prozac, Prozac týždenne), Paroxetine (Paxil, Paxil SR) i sertralín (Zoloft).

Existujú určité vedľajšie účinky selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs). K nim patrí nevoľnosť, sexuálnu dysfunkciu vrátane znížená túžba alebo orgazmus ťažkosti. Tiež bolesti hlavy spôsobuje, hnačka, nervozita, vyrážka, nepokoj, nepokoj, zvýšené potenie, zvýšenie hmotnosti, ospalosť aj nespavosťou. Osoba môže tiež skúsenosti s riadeným nevoľnosť-release formy SSRIs.

Reuptake serotonínu Inhibítory (SSRIs “) nie sú považované za návykový. Avšak, ak osoba prestane lieku náhle, bude čeliť príznakom, ako nevoľnosť, bolesti hlavy závrat, letargia alebo-chrípke podobné príznaky. Tieto sú označované ako ukončenie syndrómov.

Serotonínu Reuptake Inhibítory (SSRIs), sú považované bezpečnejšie ako antidepresíva ostatných. Predávkovanie jednej z týchto drog môže menej škodlivé. Je však potrebné pamätať na to SSRIs že majú rôzne farmakologické vlastností. Tak, osoba môže reagovať odlišne na určité SSRIs alebo skúsenosti rôzne nežiaduce účinky sa líšia SSRIs.

Inhibítory Reuptake serotonínu (SSRIs) je nebezpečný pre tehotné ženy a dojčiace matky. Tento liek sa môže zvýšiť riziko vzniku stále pľúcnej hypertenzie. Riziko je vyššie u žien, ktorí si SSRIs u 20 týždeň alebo neskôr v ich gravidity. Tento liek môže vyústiť vo vzácnych, ale závažných pľúcnych problémov vo novorodenca dieťaťa obehový systém. V takom prípade sa dieťa nemôžete prispôsobiť mimo maternice dýchanie.

Inhibítory Reuptake serotonínu (SSRIs) sú antidepresíva, ktorá je spojená s samovražedného myšlienky alebo správanie. Tento príznak sa môže vyskytnúť kedykoľvek počas liečby. Ak sa u pacienta vyskytne takéto príznaky pričom v medicíne, lekár by okamžite konzultované. Pozorné sledovanie je potrebné na zvládnutie tohto príznaku sa.

Venlafaxín (Effexor)
Vysoká Úzkosť
Nálada
Úzkosť Poruchy
Známky Úzkosť
Úzkosť prášky
Kognitívne-behaviorálna terapia
Ako sa Úzkosť diagnostikovaná
Úzkosť Útoky
Stres Striedanie
Úzkosť Ako Emotion