ESCITALOPRAM (Lexapro)

ESCITALOPRAM (Lexapro) je orálna drog, ktorá sa používa na liečbu depresie a úzkostných porúch všeobecné. Tento liek je súčasť triede selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs). ESCITALOPRAM (Lexapro) ovplyvňuje neurotransmitery, ktoré komunikujú medzi sebou v mozgu. Lekári sa domnievajú, že nerovnováhu neurotransmiterov vedie k depresii. Chemicky, ESCITALOPRAM (Lexapro) je podobné ako citalopram (Celex). Táto droga bola tiež schválená Food and Drug Administration v auguste 2002.

ESCITALOPRAM (Lexapro) je schválená na liečbu depresie a zovšeobecnení úzkostné poruchy. Spolu s tým, že liek sa používa na obsedantně-kompulzívna poruchy a panické poruchy. Zvyčajná počiatočná dávka tento liek je 10 mg jedenkrát denne prijať. Dávka môže byť zvýšená pomaly až 20 mg, ktorá sa užíva raz denne. Po 4 týždňoch, zmenám vyvolaným liek možno považovať. Toto drog je možné užívať súčasne s jedlom alebo bez.

Keďže je antidepresívum, ESCITALOPRAM (Lexapro), môžu zvyšovať riziko samovražedného myslenia.

To platí najmä v prípade detí a dospievajúcich. To znamená, že lekári by byť informovaná o pacientovi anamnézu. Pacienti by mali byť tesne pri klinickej zhoršujúcou, suicidality alebo nezvyčajných zmien v správaní. Lekári by mali byť konzultovaní okamžite prípadné zmeny oznámi. Akonáhle zmeny sú hlásené u lekára, mu budú môcť predpisovať správne lieky pre pacienta.

Bezpečnosť ESCITALOPRAM (Lexapro) počas tehotenstva a laktácie nebola stanovená, až dnes. To znamená, že pacient by mali prekonzultovať s lekárom zároveň začnete tento liek užívať. Plodu môžu potýkať riziko, pokiaľ sú vysoké dávky tejto drogy boli odobraté. Tento liek ovplyvní aj mlieka a dojčiace matky. It should not be given to nursing mothers unless a doctor is consulted.

ESCITALOPRAM (Lexapro) môže, v čase, zvyšovať riziko gastrointestinálneho krvácania. To je prípad, keď je prijatá spolu s aspirín, nonsteroidal anti-pobuřující drogy alebo iných liekov, ktoré spôsobujú krvácanie. Osoba, ktorá sa náhle prestane užívať ESCITALOPRAM (Lexapro) môže dôjsť k rôznym abstinenčné príznaky. Patrí medzi ne závraty, tŕpnutie, únavnosť, najživšia sny, podráždenosť a zlú náladu. Preto lekári radí pacientom nie náhle prestať užívať liek.

Rovnako ako v prípade akejkoľvek inej antidepresívum, ľudia, ktorí berú ESCITALOPRAM (Lexapro) môže dôjsť k nežiaduce účinky. Niektoré z nich sú hnačky, ťažkosti so spánkom, ospalosť, sucho v ústach, horúčka, častým močením, bolesti hlavy, zlé trávenie, nepokoj alebo nepokoj. Môžu tiež skúsenosť poruchy videnia, nevoľnosť, zvýšenie alebo zníženie chuti do jedla, zvýšené potenie, sexuálne problémy, zmeny chuti, triaška (chvenie) a zmeny hmotnosti.

Bromazepam-Perorálne tablety
Liečba zovšeobecnenie úzkostné poškodením
Clonazepam (Klonopin)
Úzkosť a depresia
Genetika
Úzkosť Psychiater
Počas fyzickej pocity Úzkosť
Úzkosť v paliatívnej starostlivosti
Teplo Stres
Nakladanie s Úzkosť
Úzkosť svojpomocných