Sertralín (Zoloft)

Sertraline (Zoloft) is a drug belonging to the class of selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs). Niektoré z iných drog v tejto kategórii sú Prozac (fluoxetín), Paxil (paroxetín), Celex (citalopram) a Luvox (fluvoxamín). Serotonin is a neurotransmitter produced by nerve cells in the brain. Je využívaný nervy komunikovať medzi sebou navzájom. Depresia je spôsobená v dôsledku narušenia rovnováhy medzi serotonínu a iných neurotransmiterov. Sertralín (Zoloft) blokuje reuptake serotonínu a preto zo zmeny úroveň serotonínu v mozgu.

Sertralín (Zoloft) používa pre vytvrdzovania depresia, obsedantní?kompulzívna porucha (OCD), panické poruche, a po?stresovej poruchy (PTSD). To je tiež vynikajúci liek na liečbu poruchy a sociálnej úzkosti postmenstrual dysforický poruchy (PMDD).

Odporúčaná dávka sertralín (Zoloft) sú 25?200 mg, taken once daily. Drog je začalo u 25?50 mg once daily for treating depression, OCD, panic disorder, PTSD, and social anxiety disorder.

Dávka lieku by mala byť zvýšená v týždenných intervaloch. Odporúčaná dávka PMDD sa pohybuje okolo 50?150 mg každý deň na menštruačný cyklus, alebo na 14 dní pred menštruácie. Tejto drogy možno užívať súčasne s jedlom alebo bez jedla.

Sertralín (Zoloft) zvýši úroveň pimozid v krvnom o 40%. Vyššia úroveň pimozid môže ovplyvniť elektrického vedenia na srdce, čo môže viesť až náhlou smrťou. Preto pacienti nemali prijímať zaobchádzanie s oboma pimozid a sertralín. Vzhľadom na neznámych dôvodov je táto droga sa môže zvýšiť krvný úbytkom akčný warfarínu. Teda účinok warfarínu potrebné sledovať pri sertralín je spustený, alebo ak je zastavený.

Rovnako ako akékoľvek iné antidepresívum, sertralín (Zoloft) má rôzne vedľajšie účinky. Niektoré zo spoločných vedľajšie účinky tejto drogy boli ospalosť, nervozita, nespavosť závrat, nauzea, tremor kože vyrážky, překotit brucha a strata chuti do jedla. Pacienti môžu tiež skúsenosť hlava, hnačka, abnormálna ejakulácia, suchosť v ústach a strata hmotnosti. Nehľadiac na to, niektoré dôležité vedľajšie účinky sa srdcový tep irregular, alergickým reakciám a aktiváciu mániou u pacientov s bipolárnou poruchou.

Ak sertralín (Zoloft) je prerušené náhle, pacienta môže dôjsť brušné kŕče, príznaky ako je chrípka, únava a pamäťovej poškodením. Je vždy odporúča postupne znižovať dávku sertralín terapie, keď je prerušený.

Sertralín (Zoloft), takisto zvyšujú riziko samovražedných myšlienok a správania, a to najmä u detí, dospievajúcich. Lekár musí byť bezodkladne informovaná v prípade zhoršenia klinického, samovražedných myšlienok a nezvyčajných zmien v správaní pacienta. Sertralín (Zoloft) má negatívny vplyv na dojčiace mamičky a tehotné ženy. Tento liek môže poškodiť na plod. Žien podstupujúcich liečbu s touto drogou by mala informovať lekára pri gravidity.

Úzkosť Ako Emotion
Benzodiazepíny
Nakladanie s Úzkosť
Ako sa Úzkosť diagnostikovaná
Úzkosť v Psy
Úzkosť a depresia
Tricyclics
Dieťa Úzkosť
Stres, úzkosť a depresia Resource Centre
Citalopram (Celex)
Úzkosť drogy