Citalopram (Celex)

Citalopram (Celex) je droga používa na liečbu depresie a úzkosti. Jedná sa o antidepresívum medicíny, ktoré ovplyvňuje neurotransmitery. The neurotransmitters are chemicals which help the nerves in the brain to communicate with each other. It has been noticed that any imbalance in the neurotransmitters may cause dipression. Citalopram (Celexa) prevents the uptake of the neurotransmitter, serotonin, by nerve cells after it is released. Prípravok pomáha v mozgu secreting zdarma serotonínu, ktoré stimuluje nervové bunky.

Citalopram (Celex) patrí do skupiny selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRIs). V tejto kategórii nájdete drogám, ako je fluoxetín (Prozac), paroxetín (Paxil) a sertralín (Zoloft). Citalopram (Celexa) was approved by the FDA in the year 1998. Tento liek bol predpísaný pre panické poruchy, předmenstruální dysforický syndróm (PMDD), obsedantně kompulzívna porucha (OCD), úzkostné poruchy a posttraumatické stresové poruchy.

Počiatočná dávka Citalopram (Celex) je 20 mg, ktorá môže byť prijatá buď ráno alebo večer, záleží na lekársky predpis.

To môže byť zvýšená na 40 mg denne po jednom týždni. Dávky sú upravené Pomaly s cieľom nájsť najúčinnejšie dávky. Avšak, to môže trvať niekoľko týždňov liečby pred maximálne účinky sú vidieť.

Niektoré zo spoločného nežiaduce účinky súvisiace s príjmom Citalopram (Celex) sú vracanie nadmerné potenie, bolesti hlavy, nevoľnosť, suchosť v ústach, tras, ospalosť a nemožnosť zaspať. Väčšina ľudí tieto druhy vedľajších účinkov. The drug is also associated with sexual dysfunction. Withdrawal symptoms may be seen if the intake of the medicine is suddenly stoppped. The main symptoms of withdrawal are dizziness,a tingling sensations, tiredness, vivid dreams, and irritability.

Antidepressants are very harmful and risky during pregnancy and for lactating mothers. Ak matka trvá Citalopram (Celex) počas tretieho trimestra tehotenstva, môže spôsobiť komplikácie.
Ak dojčiaca matka berie tento liek bude mať nepriaznivý vplyv na dieťa.

Ako každá iná antidepresíva, Citalopram (Celex) tiež zvyšuje riziko samovražedných myšlienok. To je veľmi bežné u malých detí a dospievajúcich. Klinickej potrebe pacienta by mala byť braná do úvahy spolu s svoj vek a anamnézu. Pacienti, ktorí berú tento liek potrebné starostlivo monitorovať.

Citalopram (Celex), sa tiež používa pri liečbe porúch príjmu potravy, ako sú anorexia nervosa, bulimia nervosa. Spolu s tým, psychickej podmienkach možno liečiť pomocou tohto liek.

Výskum Liečba poruchy Úzkosť
Stres
Ako sa zovšeobecnenie úzkostné poškodením diagnostikovanou
Faktory životného prostredia
Úzkosť porucha PRIZNAKY
Kolísanie nálady
Komplikácií Úzkosť Liečba
Psychoterapie
Tricyclics
Školenie Ako sa k liečbe úzkostné poruchy
Typy Úzkosť