Klomipramín (Anafranil)

Klomipramín (Anafranil) je antidepresív drog ktorá bola vyvinutá Novartis v 1960s sa. Patrí do skupiny antidepresív tricyklické. Klomipramín (Anafranil) je používaný pri liečbe obsesivně kompulzívna poruchou, narkolepsiou a depresie. Môže byť predpísaná pre chronickej bolesti, ktoré môžu, ale nemusia byť sprevádzaný organické ochorenie a bolesti hlavy. Drog je tiež venovať deťom a mladistvým trpia pomočovanie ktorý spôsobuje neúmyselných močenie počas spánok. Je predpísaný záchvaty paniky, ktoré môžu, ale nemusia byť accompaied ktoré agrophobia.

Klomipramín (Anafranil) sú často spolu s predpísaným SSRIs pre liečbu obsesivně kompulzívna poruchou. Jedná sa zvyčajne formuje druhej línii liečby, pretože sa viac vedľajších účinkov ako SSRIs. Ostatné tricyklické antidepresíva sú spravidla predpísané u pacientov trpiacich depresiami. Zvyčajne trvá 2 až 3 týždňov pred príznaky poruchy reagovať na klomipramín (Anafranil). Pacient, ktorý má vykonať mimo klomipramín náhle (Anafranil) medikační môžu zobraziť abstinenčné príznaky.

K nim patrí nespavosť, únava, nevoľnosť, a agitácia. Niektorí pacienti dokonca môže zažiť relapsov depresia alebo záchvaty s mániou.

Klomipramín (Anafranil) môžu mať niektoré vedľajšie účinky. Medzi ne patrí nespavosť, nočné mory, a nejasnostiam závrat. Niektorí pacienti môžu mať zachyteniach ako nežiaduce účinky tejto drogy ovplyvňuje centrálnej nervovej sústave. Terapia sa okamžite zastavené ak pacient ukazuje znamení rozvoja schizofrénie. Klomipramín (Anafranil), môžu spôsobiť ochrnutie alebo ileus hrubého čreva, ktoré môžu byť smrteľné. Tiež to môže viesť k glaukómu ktoré môžu spôsobiť nenapraviteľné poškodenie očí-slepotu alebo ak nie sú liečení včas.

Tento druh liekov môže vyvolať alergickú reakciu u pacienta. Nežiaducich účinkov klomipramín o (Anafranil) obsahuje fotosenzitívne, reakcie kože a dýchacie ťažkosti. To môže spôsobiť, hepatitída, leukopénia a cholostatic poškodiť pečeň. Pacienti môžu objaviť pálenie záhy a nevoľnosť. Môžu náhle postavené na spoustu bruxism hmotnosti alebo rozvíjať ktorá spôsobí ich skripu zuby pri ich spánok.

Opatrnosť by mala byť zachovaná a zároveň klomipramín predpísanie (Anafranil) u pacient trpiaci depresiou. Dôvodom je skutočnosť, že samo o sebe môže vyvolať depresie osoba na pokus samovraždy. Z tohto dôvodu veľmi malých dávok klomipramín (Anafranil) by mala byť venovaná pacientom samovražda alebo tých trpiacich ťažkou depresiou. Doktori musia byť veľmi opatrný pri súčasnom predpísanie tejto drogy pre starších pacientov. Je to preto, že to môže vyvolať alebo zvýšiť nejasnostiam, ktoré jeden z jej vedľajších účinkov.

Úzkosť Poradenstvo
Chlórpromazín koncentruj-Oral, Thorazine
Separačnú úzkosť
Zdravie Úzkosť
Tranquilizers
Školenie Ako sa k liečbe úzkostné poruchy
Úzkosť svojpomocných
Nálada
Srdce Palpitations Vzhľadom k Úzkosť
Faktory životného prostredia
Úzkosť Psychiater