Kognitívne-behaviorálna terapia

Kognitívne-behaviorálna terapia je psychoterapia, ktorá je založená na úprave cognitions prevzatí spolu s názory a správanie. V kognitívne behaviorálnej terapii všeobecný prístup je miestami z zmene správania, Kognitívne terapie a Rational emotivní Správanie terapia. Táto liečba sa používa aj pri liečbe rôznych druhov neuróza a psychopatológia. Je to tiež médium pre liečbu poruchy nálady a úzkostných porúch.

Terapeutické metódy kognitívneho správania líšiť podľa konkrétny problém alebo klienta. Obsahuje tiež niekoľko dôležitých udalostí, a pripojené pocitov a myšlienok správania procese individuálne, cognitions testovanie pozdĺž kým výsluchu. Iné ako tieto technológie zmierniť a rušenie sú zvyčajne zahrnuté. Kognitívna terapia sa niekedy používajú s skupiny ľudí a jednotlivca. Techniky liečby sú tiež upravené pre samo-help manuály aj poskytovanie svojpomocných softvérových balíkov.

Cieľom poznávacie-behaviorálna terapia pre identifikáciu iracionálne alebo nesprávnou úpravou výkazy a presvedčenie predpoklady, ktoré sú spojené zníženie negatívnych emócií.

Takisto sa používa na identifikáciu pokiaľ kognitívnych myšlienky sa nesprávne, nepresné alebo celkom nefunkčných. Kognitívna terapia je poskytovaná v snahe eliminovať cognitions nepresný. Je tiež poskytuje nahradiť zkreslený cognitions niektoré viac realistický a vlastné pomáha možnosti.

Kognitívne-behaviorálna terapia sa nejedná o procese možno získať cez noc. To je použitá iv prípade, že pacienti, ktoré pochopiť kde a kedy ich mentálny proces je netočili. Niekedy to trvá dlhé aj úsilie v nahradení nefunkčných kognitívnych-efektívne-behaviorální postupy alebo návyk s viac logické, konštruktívne alternatívy.

Tento proces je terapia často spolu s liekmi na náladu stabilizačnú liečbe bipolárnej poruchy. Je tiež použitý v liečbe schizofrenní pacienti. Niektoré lieky a rodinné terapie tiež uznaná NICE smery vnútri britskej NHS. Niektorí renomovaní teoretici poskytovanie behaviorální kognitívne terapiu zahŕňajú Albert Bandura, A. Lazarus Arnold, Ivan Pavlov, BF Skinner, Edward Thorndike, John B. Watson, Joseph Wolpe a iné.

Existuje niekoľko ďalších súvisiacich procesov poskytovania poznávacie behaviorálna terapia týchto zahŕňajú nasledovné:

Kognitívne analytické terapia
Kognitívna terapia
Prijatie záväzku a terapii
Zmena správania
Aplikovaná Behaviorálne analýza
Systematickí znecitlivenie
Kognitívne behaviorálnej analýzy systému psychoterapia
Reality terapia
Multimodálne terapia
Prevencia relapsu
Dlhodobej expozícii terapia
Priame terapeutickej expozície
Expozícia a odpovede prevencie
Krízového manažmentu
Vlastné vyučovacie Školenia
Dialektické Správanie terapia
Automatizované Kognitívne terapia Behaviorálne

Úzkosť v Psy
Úzkosť zastaviť útoky
Úzkosť lekárstvo
Cure Úzkosť útokov
Nakladanie s Úzkosť
Panická porucha
Zovšeobecnenie úzkostné poruchy (GAD)
Existenciálnu úzkosť
Fluoxetín (Prozac)
Školenie Ako sa k liečbe úzkostné poruchy
Výkon Úzkosť