Trauma

A traumatickou situácii je niečo, priamo ovplyvňuje existujúce normálny stav jednotlivca. Trauma môže byť rôznych typov?i fyzické trauma, ktoré prenikajú trauma, tupé sily trauma, psychologickú traumu, po kultový trauma, konečné chirurgické trauma, pokročilé trauma života podporuje a iné. The consecutive paragraphs in this content would discuss about Trauma and different traumatic conditions.

Fyzický Trauma:
Pojem sa vzťahuje na fyzické trauma koncepcie fyzickej zranenia. Pacient trpí traumy často stretáva so životom-fyzikálne ohrozujúce zranenia, ktoré sú výsledkom do niekoľkých sekundárne komplikáciám ako šok, respiračné poruchy a smrti.

Blunt trauma:
V lekárskej terminológii tupé trauma je podmienkou, ktorá odkazuje na typ fyzickej trauma, že účinok subjektu časť z dôvodu zranenia, žiadny vplyv alebo fyzického útoku. Pojem sa používa k úspešnému predbežný trauma, ktoré existuje od ďalšieho vývoja špecifické druhy traumy ako odreniny, kontúzia, rozlamování a kosti, tržné rany.

Trhacími trauma:
Trhacími trauma je typom poranenia zvyčajne nastáva v objekte preniká akékoľvek kožné tkanivo alebo povrchom tela. Závažnosť ujmy je určená zvlášť o rýchlosti objektu že vstupuje do tela.

Psychologické trauma:
Psychologické trauma je škodlivý stav k psychika že dôjde vďaka akejkoľvek traumatickými dokonca stalo v minulých alebo v prítomný. Kedy že traumatizujúce stav vedie k posttraumatické stresové poruchy. Zároveň spôsobuje škody zahŕňajúce rôzne fyzické zmeny v mozgu. Zvyčajne je traumatizujúce udalosť zahŕňa jedinej skúsenosti alebo opakovaním udalostí.

Post-kult trauma:
Post-kultovou trauma sú ďalšie príčinou úzkostných porúch u rôznych individuálne. Niektoré iné tvrdí o traume, ktoré sú zvyčajne spôsobené niektoré kultovou spôsobenej akúkoľvek akciu alebo bývalý skúseností.

Advanced Trauma Life Support:
Advanced Trauma Life Support predstavuje typ vzdelávací program pre lekárom pri vedení niektorých závažných traumatických podmienkach. Pokročilé traumy programu pomoci bolo prijaté na celom svete viac ako 30 krajinách sveta.

Trauma je často podporovaná strach. Jedná sa o záchvat paniky obzvlášť nebezpečné pre ľudí, ktorých panika je predvídateľnejšie. Sa vyskytuje v určitých konkrétnych podmienkach. Často traumatických pacientov pochopili, že záchvat paniky je znamení potrhlost čo nie je pravda. I keď je pravda že traumatických pacientov často nie sú v plnej kontroly však príznaky a pocity nie sú vlastne akákoľvek forma duševnou chorobou.

Úzkosť terapia
Úzkosť
Typy Úzkosť
Ľudia s Úzkosť
Úzkosť Podpora
Ako sa Úzkosť diagnostikovaná
Fóbia
Pomoc pre Úzkosť
Nakladanie s Úzkosť
Úzkosť liečia
Úzkosť Poradenstvo